Początek roku 2020 obfituje w szerokie zmiany jakie zachodzą w sieci Ethernet. Spektakularny wzrost ceny kursu ETH pociągnął za sobą szereg zdarzeń. Należy do nich między innymi gwałtowny wzrost liczby transakcji w sieci Ethernet, która w mniej niż miesiąc z 400 tys. zwiększyła się do 800 tys. Owe zmiany i zdarzenia spowodowały iż coraz więcej osób zaczęło się interesować przeglądarką MetaMask, a co najważniejsze jej wbudowanym portfelem.

Kurs ETH a przeglądarka MetaMask.

Gwałtowny i szybki wzrost kursy ceny ETH (który w niespełna 1.5 miesiąca wzrósł o około 230%!) jest bezpośrednią przyczyną zwiększenia liczby transakcji oraz ogólnej aktywności na rynku. Warto zaznaczyć że cena wzrosła aż do 300 USD za 1 ETH. Chociaż obecnie spadła do około 270 USD, to nadal jest ona bardzo wysoka.

Wszystkie korzystne zmiany i ruchy na rynku związane z ETH sprawiły, iż przybyła liczba osób inwestujących w tę walutę. To zaś spowodowało zwiększenie możliwości wykorzystania przeglądarki MetaMask. Narzędzia typu blockchain, oparte na przeglądarce MetaMask, pozwalają użytkownikom uruchamiać zdecentralizowane aplikacje bez konieczności angażowania całego węzła sieci Ethernet. Może to odbywać się bezpośrednio z panelu przeglądarki.

Ethereum odnotowało największe wzrosty w ekosystemie dApp

Pomocny we wzroście kursów tokenów Etheremu jest również rozwój rynków DeFi. Dzięki temu ETH staje się jedną z podstawowych jednostek monetarnych w nowym świecie technologicznym i finansowym, co jeszcze bardziej wpływa na umocnienie pozycji platformy.

Przeglądarka MetaMask pomaga również w płynnym przenoszeniu cyfrowych aktywów i w tworzeniu nowych kontraktów. Wszystko to dzięki możliwości łączenia się z takimi platformami jak, Oasis, Compound lub wspomniany wcześniej DeFi.

Ewolucja Przeglądarki MetaMask

Podczas hackatonu ETHDenver, który odbył się w miniony weekend, programiści MetaMask zaprezentowali swój nowy projekt, który umożliwi programistom tworzenie nowych wtyczek. Te zaś maja rozszerzyć i usprawnić funkcjonowanie przeglądarki. Nazywa się on Snaps. O tym jak gorącym tematem jest obecnie ETH świadczy również fakt, iż na wspomnianym wyżej wydarzeniu gościły takie osobistości z Fundacji Ethereum jak: Joseph Lubin, Vlad Zamfir oraz Vitalik Buterin, którzy wygłosili swoje mowy na temat nowych technologii.

Weszła w życie Piąta Dyrektywa. Skutki już są widoczne

Prognozy dla kursu ETH

Rok 2020 rozpoczął się dla Ethereum oraz ETH naprawde bardzo dobrze. Na wykresie przedstawiającym wahania kursów również dzieją się bardzo dobre rzeczy. Jeszcze na początku stycznia cena za 1 ETH wynosiła nieco ponad 130 USD. Obecnie 1 ETH kosztuje 270 USD. Mimo drobnej korekty, i delikatnego spadku ceny (z 300 USD na 270 USD) istnieje duża szansa, iż kurs nadal będzie szedł w górę.

Cena Ethereum (ETH) skoczyła w górę o 15 proc. w ciągu doby

Należy jednak pamiętać, że w głównej mierze wszyscy oczekują na ostateczne zmiany w projekcie, które zdecydowanie poprawią skalowalność sieci, a także podmienią algorytm na PoS (Proof-of-Stake). Takie działania mogą dodatkowo umocnić pozycję ETH na rynku.

Author

Write A Comment