Kurs Ethereum rośnie, wyraźnie dążąc do osiągnięcia swojego najwyższego poziomu cenowego z odnotowanych w tym roku kalendarzowym, 2020. Aktualna cena tej kryptowaluty wzniosła się dość bezpiecznie ponad poziom 200 USD. Pytanie tylko brzmi, jak wysoko zdoła w swej ekspansji dotrzeć?

Jak przedstawia się sytuacja na wykresie ETH

Ethereum pozostaje w trendzie wzrostowym już od dobrych kilku dni. Ta kryptowaluta już dawno podniosła się po gwałtownych spadkach z marca, wywołanych światową paniką na rynkach finansowych, wywołaną pandemią wirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej nim choroby COVID-19 i powoli, ale sukcesywnie odzyskuje utraconą swą wartość. Jej aktualna cena w chwili pisania tekstu (19 maj 2020 roku, godzina 14:15) wynosi 211.51 USD za sztukę Ethereum, przy czym zamknięcie wczorajszej sesji nastąpiło na poziomie 214.84 USD, jest więc to spadek o ponad półtora procenta. Wczorajsza sesja została zamknięta z zyskiem dla inwestorów na poziomie 7.35 dolara amerykańskiego, a więc 3.55 procentowym. Dobowo Ethereum traci obecnie na wartości 1.55 procenta, a więc 3.33 dolara, ale nadal jest wysoko powyżej granicy dwustu dolarów za sztukę.

Do odzyskania jednakże najwyższej wartości uzyskanej w tym roku, z dnia 14 lutego, Ethereum ma jeszcze bardzo daleko. Wówczas cena tej kryptowaluty osiągnęła poziom 284.22 USD, do odzyskania jest więc jeszcze aż 72.71 dolara, czyli ponad 34 procent. Patrząc jednakże z drugiej strony i porównując cenę Ethera z dnia 16 marca 2020, a wynoszącą 108.38 USD, to cena obecna jest od tamtej wyższa o ponad 100 dolarów, a procentowo to będzie aż 96.07 procenta powyżej ceny z marcowego krachu. Już z tego widać, że Ethereum wraca powoli do formy po załamaniu cenowym i robi to sukcesywnie od dwóch miesięcy.

Weekend Ethereum wypadł słabo, ale obecnie kryptowaluta wspina się powoli do kolejnego punktu oporu, który wyznacza poziom 219 USD. Podczas sesji dzisiejszej prawdopodobnie nie zostanie on osiągnięty, gdyż spadł o kilka dolarów z najwyższego odnotowanego dziś poziomu cenowego, jakim było 215.99 USD, to jednak nastroje pozostają optymistyczne

Warunkiem do tego, aby Ethereum pięło się na wykresie jest utrzymanie się jego ceny na poziomie powyżej 200 USD, a ten wydaje się niezagrożony,  pozostając cenowo ponad pięć procent ponad nim.

A co słychać w świecie Ethereum?

W ostatnim okresie Vitalik Buterin wypowiedział się na temat największego rywala swojego projektu, przyznając, że ma do niego szacunek. Chodzi oczywiście o EOS-a, potocznie nazywanego zabójcą Ethereum. Buterin wyznał, że szanuje rywala, pomimo tego, że osobiście nie zgadza się z niektórymi jego mechanizmami (m.in. z delegowanym modelem PoS) oraz pochwalił konkurenta za wypełnienie niszy w przestrzeni kryptowalutowej.

Vitalik Buterin napisał na Twitterze:

“Mam szacunek dla EOS-a i całej spółki. Nie zgadzam się z DPoS, ale przynajmniej starają się stworzyć spójną oraz opartą na zasadach alternatywną niszę.”

Author

Write A Comment