Kurs ETH znowu idzie w górę. Po lawinowym spadku do wartości oscylujących na wartość bliską 150 USD, kurs ten znów przekroczył wartość 170 USD. Wielu ekspertów z dziedziny finansów wskazuje, że to nie jest poziom końcowy, ponieważ Ether nadal będzie wykazywał tendencje zwyżkowe. W oparciu o jakie informacje przekazywane są takie prognozy?

Najistotniejsze fakty

Przede wszystkim kurs ETH osiągnął wartość przewyższającą 170 USD. Mianowicie obecnie Ether osiągnął poziom 171,15 USD. W raporcie przygotowanym przez Grayscale zasygnalizowano ogromne zainteresowanie rynkiem kryptowalut ze strony inwestorów instytucjonalnym. Dotyczy to również ETH. Z kolei z analizy opublikowanej przez Messari zasugerowano, iż dominującym elementem transferu cen na rynku kryptowalut może stać się właśnie blockchain Etherum.

ETH stanowi drugą rynkową kryptowalutę, biorąc pod uwagę kapitalizację. Podczas trwającej w dniu wczorajszym sesji wzbiła się ponad poziom 170 USD. Jest to dość nieoczekiwany wzrost, ponieważ należy zauważyć, iż w okresie od 11 do 17 kwietnia bieżącego roku, wartość tego kursu wahał się od 150 USD do 160 UST. Raz tylko dość wyraźnie została przekroczona bariera 160 USD, co miało miejsce 13 kwietnia. Czy inwestować w Bitcoin Era?

Jeszcze 16 kwietnia kurs osiągnął jedną z mniejszych w tym tygodniu wartości, zbliżając się do granicy 150 USD. Jest to zatem bardzo wyraźna zwyżka. Jeden z analityków zajmujących się tematyką kryptowalut – CryptoHornHairs – na portalu Twittwr podzielił się swoją obserwacją odnośnie podobieństwa, jakie wykazuje zachowanie ETH w stosunku do sytuacji sprzed trzech lat.

Skąd takie zainteresowanie Etherem w środowisku instytucjonalnych inwestorów?

Warto jeszcze chwilkę poświęcić na przeanalizowanie raportu opublikowanego przez firmę Grayscale. Firma Grayscale zajmuje się głównie dostawa usług z zakresu inwestycji w waluty cyfrowe. Firma ta między innymi oinkubuje, po czym wysyła bitcoiny oraz przedsiębiorstwa z branży technologii łańcucha blokowego.

Przedmiotowy raport Grayscale publikuje co kwartał. Firma zwróciła w nim uwagę na fakt wykorzystywania wahań związanych z kursem między innymi ETH przez inwestorów instytucjonalnych. Takie zachowanie inwestorów podyktowane jest chęcią zwiększenia swojej ekspozycji na kryptowaluty. Szczególnie dużym zainteresowanie cieszy się własnie ETH.

Okazuje się bowiem, iż do sieci Ethereum Trust jedynie w pierwszym kwartale bieżącego roku zanotowano wpływy na poziomie bagatela 110 milionów dolarów. Jest to większa wartość, niż środki, które wpłynęły w ciągu ostatnich dwóch lat. Według opinii Grayscale takie liczby nie są przypadkowe i mogą stanowić prognozę ciągle jeszcze wzrastającego zainteresowania rynkiem kryptowalut wśród chociażby instytucjonalnych inwestorów.

Sieć jest niezwykle postępowa

Dużemu zainteresowaniu ETH w środowisku inwestorów instytucjonalnych nie ma się co dziwić. Jeden z analityków Messari – Ryan Watkins – potwierdził, iż w przyszłości to właśnie ETH może stać się dominującym elementem transferu wartości na rynku kryptowalut. Wartość całkowita w tokenach i w Etherze sieci Ethereum Trust idzie w górę. A kto wie, może z czasem przebije Bitcoin.

Więcej: https://www.bitcoin-squad.com/pl/bitcoin-era-opinie/

Author

Write A Comment