W czasie, gdy Bitcoin (BTC) uderza w górę o 7 proc. ponad 10 tys. USD, ETH jest jeszcze lepsze, dynamicznie zwyżkuje, osiągając poziom 250 USD. Po wzroście ETH o 15 proc. w ciągu 24 godzin, ETH osiąga poziom 300 USD.

Ethereum rośnie o 15 proc. i osiąga poziom 250 USD

Po sukcesie  Bitcoina (BTC), który zaczął osiągać kolejne szczyty,  ruszyły za nim wszystkie dostępne na rynku  kryptowaluty. Wszystkie wiodące altcoiny mogą się pochwalić na dzień dzisiejszy co najmniej kilkuprocentowym wzrostem.

Jednym z takich altcoinów, który odnotował największy sukces, jest właśnie Ethereum (ETH).

Od wczorajszego notowania na poziomie poniżej 220 dolarów amerykańskich, ETH zanotował znaczący wzrost o ponad 15 proc. tj. najwyższy wzrost od 7 miesięcy. W skali tygodnia, druga z największych kryptowalut na rynku uzyskała już blisko 30 proc. Na dziś, cena Ethereum osiąga 253 dolarów amerykańskich.

W grupie aktywów kryptograficznych, posiadających wysoką kapitalizację, lepszym wynikiem może się pochwalić jedynie Tezos (XTZ), który zanotował kolosalny wzrost o 24 proc. i tym samym znalazł się na topie wszystkich altcoinów

Zdaniem ekspertów od kryptowalut wartość ETH będzie rosła

Wśród analityków zajmujących się kryptowalutami, którzy bacznie obserwują ETH, panuje zgodna opinia, że  w najbliższych dniach Ethereum będzie nadał utrzymywał wysoką pozycję i można się spodziewać wzrostu tej kryptowaluty.

Zdaniem ekspertów, jeżeli to tempo się utrzyma, a wszystko na to wskazuje,  następna strefa oporu dla ETH wynosi około 270 dolarów amerykańskich. A stąd już prosta droga do kolejnej strefy tzw. oporu na poziomie 300 USD.

Znany analityk CryptoWolf uważa, że ETH dopiero się rozkręca, po czym dodał, że nawet wartość 500 USD jest zupełnie możliwa do osiągnięcia przez ETH. To, według Wolfa, godziwy poziom dla tej kryptowaluty. Ekspert przypomniał czasy, gdy Bitcoin  odnotował spadek do 10300 USD w 2018, a Ethereum w tym czasie wart był 750 USD. Obecnie, jak stwierdził Wolf, cena ETH zmierza do równowagi.

Inny analityk i trader Galaxy zauważył, że wskaźnik konwergencji/dywergencji średnich ruchomych (MACD), gdy odnieść go do wykresu analizowanego w okresie miesiąca, po raz pierwszy od 2018 zmienił trend z niedźwiedzia na byka. Innymi słowy, po blisko dwóch latach obserwowania trendu spadkowego, MACD w styczniu 2020 zmienił kolor na zielony i wydrukował kolejną zieloną świecę na luty 2020.

Tydzień temu świetny analityk i trader Crypto Michael stwierdził, że ETH prawdopodobnie zmierza w kierunku nowej wyższej wartości w najbliższych miesiącach. Crypto oparł swoje stwierdzenie na pozytywnych analizach wykresów najpopularniejszych altcoinów, które pozwoliły mu na postawienie takiej tezy. Analityk dodał, że kryptowaluta jest już na granicy pokonania istotnego poziomu oporu o wartości 220 USD, który stanowił dla niej granicę nie do pokonania przed ostanie 1,5 roku. Crypto jest zdania, że w końcu ETH pokonana ten opór i stanie się on dla niej wsparciem, dzięki któremu ETH ruszy w kierunku silnego oporu o wartości 360 dolarów amerykańskich.

Author

Write A Comment