Gelato – berliński start-up opracował całkiem nowy protokół, który jest przeznaczony do automatyzacji kontraktów inteligentnych opartych bezpośrednio na Ethereum. Narzędziem kluczowym projektu są wszelkiego rodzaju boty, a nowa aplikacja się odznacza naprawdę wysoką funkcjonalnością.

Boty w kontraktach inteligentnych

Sieci Ethereum swoim użytkownikom dostarcza wielu naprawdę ciekawych rozwiązań jak i także propozycji, znacznie korzystniejszych oraz atrakcyjniejszych, aniżeli te wszystkie, które są oferowane przez instytucje finansowe tradycyjne.

Instrumenty nowoczesne nie tylko sprzyjają szybszemu oraz także sprawniejszemu obrotowi funduszowi, a do tego również zachowaniu nad nimi znacznie większej kontroli.

Aktywa w Ethereum są zarządzane przez kontrakty inteligentne, które realizują swoje funkcje wówczas, gdy ku temu zachodzą odpowiednie warunki.

Z kolei użytkownicy, w bardzo prosty oraz relatywnie szybki sposób podpisują swoje transakcje, w tym celu wykorzystujące swoje własne prywatne klucze.

A co w sytuacji, gdy ktoś tegoż klucza nie zna?

Otóż kontraktami inteligentnymi operować mogą także specjalne boty, które kod generują.

Zarządzane są one przez finansowe podmioty, przy czym w pełni potrafią wykorzystać potencjał kontraktów inteligentnych Ethereum.

Galeto Finance

Bazują na funkcjonalności możliwie najwyższej, Galeto opracowało świetną aplikację o nazwie Gelato Finance. To w niej wykorzystana została grupa botów, dzięki temu użytkownicy realizować mogą automatycznie operacje, jednocześnie bazując przy tym na specjalnych protokołach Decentralized Finance (DeFi).

Mówią innymi słowy, każdemu z nich przydzielony zostanie bot osobisty, który przeprowadzał będzie w ich imieniu transakcje, automatyzują w tenże sposób cały proces.

A jak jest z funkcjonalnością?

Za jedną z zalet głównych Gelato Finance uznać można to, że aplikacja dostępna jest dla większości użytkowników – jedynie wystarczy posiadać konto na MetaMask.

Dodać musimy także, że zespół Gelato rozwija wciąż samą funkcjonalność swojego projektu. Między innymi w planach jest poszerzenie go o kolejne protokoły DeFi jak i także poddanie samej kontroli bezpieczeństwa.

Sama platforma obecnie zapewnia nam grupę specjalnych funkcji. Tak naprawdę są to funkcje powiązane z Kyber Network oraz Fulcrum, które pozwalają między innymi nam kupowanie oraz przekazywanie tokenów w odstępach określonych czasu bądź też ich stopniowo gromadzenie.

Bardzo ważny jest interfejs, który ma naprawdę spore znacznie. W tym przypadku mamy do czynienia  z interfejsem aplikacji naprawdę niezmiernie prostym. Można nawet interfejs ten nazwać interfejsem intuicyjnym. Skonfigurowanie bota osobistego nie trwa nigdy dłużej, a niżeli kilka minut.

Jak widać automatyzacja Ethereum zapowiada się niezwykle ciekawie. Sami przekonamy się jak to wszystko będzie się prezentowało. Najpewniej będzie wszystko genialnie wykonane, ale jak wiadomo każdy z nas ma swoje oczekiwania. Miejmy nadzieję, że oczekiwania nasze zostaną spełnione.

Więcej na naszym forum:

Author

Write A Comment