Forum

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

What is Ethereum And what can it be used for?

Ethereum umożliwia deweloperom tworzenie i wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji. Aplikacja zdecentralizowana lub Dapp służą określonym celom dla swoich użytkowników. Bitcoin, na przykład, to Dapp, który zapewnia swoim użytkownikom elektroniczny system gotówkowy peer to peer, który umożliwia płatności online Bitcoin. Ponieważ aplikacje zdecentralizowane składają się z kodu działającego w sieci typu blockchain, nie są one kontrolowane przez żadną pojedynczą lub centralną jednostkę.

Wszelkie usługi, które są scentralizowane, mogą być zdecentralizowane przy użyciu Ethereum. Pomyśl o wszystkich usługach pośrednictwa, które istnieją w setkach różnych branż. Od oczywistych usług, takich jak pożyczki udzielane przez banki, po usługi pośrednictwa, o których większość ludzi rzadko myśli, jak rejestry tytułów własności, systemy głosowania, zgodność z przepisami i wiele więcej.

Ethereum może być również wykorzystane do budowy zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO). DAO jest w pełni autonomiczną, zdecentralizowaną organizacją bez jednego lidera. DAO są prowadzone za pomocą kodu programistycznego, na zbiorze inteligentnych kontraktów napisanych na łańcuchu Ethereum. Kod został zaprojektowany tak, aby zastąpić reguły i strukturę tradycyjnej organizacji, eliminując potrzebę ludzi i scentralizowanej kontroli. DAO jest własnością każdego, kto kupuje żetony, ale zamiast każdego żetonu równoznacznego z akcjami i własnością, żetony działają jako wkład, który daje ludziom prawo głosu.