Rynek kryptowalut bije rekordy popularności na całym świecie. Również w Polsce cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Stąd też duża liczba pojawiających się kantorów kryptowalut, w których zakup bitcoina jest czymś prostym i wygodnym. Tekst ten może okazać się niezwykle przydatny zarówno dla osób początkujących jak i tych, którym zagadnienie to jest już dobrze znane. Jak działają kantory kryptowalut i co warto o nich wiedzieć? Odpowiadamy.

Kantor Kryptowalut

Kryptowaluty jak każde z walut należy zakupić w kantorze. Nie będzie to jednak to samo miejsce, w którym kupujemy złotówki czy euro, ponieważ ma on formę tylko i wyłącznie wirtualną. Do ich zakupu stworzone zostały specjalistyczne wirtualne kantory kryptowalut, w których w prosty i wygodny sposób możesz zarówno nabyć jak i sprzedać w pełni indywidualne wartości posiadanych coinów.

Na jakiej zasadzie odbywają się transakcje przy pomocy kantora kryptowalut?

Kantorów kryptowalut jest na rynku naprawdę wiele, jednak nie wszystkie z nich będą dobrym miejscem do wymiany wirtualnych pieniędzy. Zasada podobna jest do wymiany innych dobrze znanych nam walut, a mianowicie warto kupić je tam, gdzie będą one najtańsze a sprzedać w tym kantorze, który zaoferuje nam za nie jak najwięcej pieniędzy. Istotny jest kurs danej kryptowaluty, który każdy z nich ustala osobno, dlatego też niezwykle istotne jest prawidłowe ich śledzenie i sprawdzanie. Korzystanie z niego wymaga od nas założenia konta oraz jego zweryfikowania.

Źródło: Kantor Bitcoin OdkryjBitcoin.pl

Inwestowanie w kryptowaluty 

Jednak wbrew pozornym trudnościom jest to idealne rozwiązanie nawet dla osób niezaznajomionych z tematem. Działa on bowiem zgodnie z identycznymi zasadami jak zwykłe kantory do wymiany. Rynek handlu nimi jest zdecentralizowany, a więc nie odbywa się z ramienia publicznych instytucji. Sam zakup kryptowalut w kantorze jest prosty. Wystarczy wybrać walutę, jaką za nie zapłacisz oraz wpisać kwotę w złotówkach. Wtedy zobaczysz, ile ich otrzymasz za podaną cenę.

Zakup kryptowalut w kantorze to prosta sprawa, w sytuacji gdy masz zweryfikowane konto, zajmie Ci to kilka chwil. Działa on bowiem całą dobę, dlatego też możesz dokonać dowolnej transakcji w dogodnym dla siebie momencie. Dodatkowo w razie różnych sytuacji możesz skorzystać z pomocy obsługi klienta.

Jak założyć i zweryfikować konto w kantorze kryptowalut? 

W kantorze Bitcoina bez weryfikacji danych możesz dokonywać transakcji do kwoty maksymalnej 100 zł. Możesz wykonywać je anonimowo, jednak ze względu na ten fakt musisz liczyć się z ograniczeniami. Za wszystkie czynności zapłacisz poprzez BLIK i inne szybkie płatności.

Aby dokonać wyższych transakcji w kantorze, konieczne jest założenie i zweryfikowanie konta. Potrzebne w tym celu będzie podanie adresu e-mailowego, wybrania hasła oraz udzielenia zgody na przetwarzanie danych osobowych podczas wykonywania transakcji. Natomiast zweryfikowanie konta wymaga podania od nas już dokładniejszych danych, takich jak:

  • imię i nazwisko,
  • adres,
  • seria i numer dowodu osobistego.

oraz umieszczenia skanów dokumentów. Jeśli zakładasz konto firmowe, musisz podać także jej dane oraz przesłać skan dokumentu potwierdzającego prowadzenie wyżej wymienionej działalności, takiej jak np. wypis z CEiDG. Wszystkie z nich  konieczne są ze względu na przepisy. Jako iż założyłeś konto po to, aby kupować kryptowaluty, musisz wiedzieć, jakie rodzaje płatności obsługują. Są to standardowe przelewy bankowe, przelewy ekspresowe lub też przelewy w Euro.

Czy warto kupować kryptowaluty w kantorze?

Jeśli jesteś osobą początkującą, którą interesuje rynek kryptowalut, to kantor będzie idealnym rozwiązaniem. Jest to w pełni bezpieczna forma inwestowania bez niesienia za sobą większego ryzyka. To dobry i bezpieczny sposób, aby sprawdzić, czy będzie to dobre dla Ciebie.

Author

Write A Comment