Na wiadomość tę czekały miliony fanów gier na całym świecie. Dokładnie 17 lutego 2020 roku projekt o nazwie Enjin poinformował na swoim blogu, że ich najnowsze dziecko, uruchomione zostanie na mainet Ethereum.
Platforma ta jest napędzana przez token ENJ. Łączy on świat gier wideo z kryptowalutami. Przez wielu fachowców jest uznawana za jeden z możliwie najlepszych projektów na przestrzeni ostatnich lat.
Spis treści
Rzut oka na sam panel platformy Enjin
Platforma ta demokratyzuje samą możliwość tworzenia, zarządzania oraz ulepszania zasobów blockchain nowej generacji. Jeśli wiemy, jak konkretnie korzystać ze smartfona: wdrożymy z łatwością zarówno wymienne tokeny, jak i inne, które korzystają z nowego Webowego panelu. To właśnie dzięki niemu użytkownik w łatwy sposób może edytować treści oraz także zasoby na samej platformie z poziomu internetowej przeglądarki.
Prosta jak i także doskonała obsługa jest jedną z filozofii głównych zaprojektowania produktów w Enjin. Deweloperzy tak naprawdę dołożyli wszelkiego rodzaju starań, aby Panel Web był prosty, minimalistyczny oraz także przejrzysty. W zasadzie to tylko dzielą nas cztery kroki do opracowania pierwszego zasobu blockchain.
Tworzenie całkiem nowego projektu
Tworzenie nowego projektu jest na platformie Enjin naprawdę proste. Wystarczy, że wybierzemy nazwę, załadujemy obraz oraz napiszemy krótki opis projektu. Nasz nowy projekt może być tak naprawdę czymkolwiek, od kolekcji prostej cyfrowej sztuki czy też klastra memów tokenizowanych, po aplikację internetową czy też grę wideo. Możemy w zasadzie tworzyć bez żadnych ograniczeń.
Integracja z portfelem ENJ
Podłączenie samego portfela to naprawdę bardzo proste oraz bardzo przyjemne zadanie. Aby móc zacząć, musimy aplikację zainstalować na naszym mobilnym urządzeniu, a także posiadać troszkę ENJI oraz ETH, aby zasilić sam proces tworzenia. Teraz to wszystko wystarczy skierować nasz telefon w stronę kodu QR oraz go zeskanować, aby móc połączyć swój portfel.
Tworzenie itemu
Procesie tworzenia wszelkich zasobów jest pewnego rodzaju konfiguracją wstępną. Kiedy tworzymy zasób, to tak naprawdę go nie wdrażamy w blockchainie. Definiujemy po prostu ściśle jego różnorodne wartości, które mogą być względem zasobu, wyborem nazwy czy też takimi zmiennymi jak rozpoczęcie dostaw czy też rodzaje opłat za transfer. Jeśli chodzi o zasoby Blockchain to są utworzone za pomocą samej platformy Enjin mają konkretnie dwa typy danych.
Minting zasobów
Jest to chyba najtrudniejszy etap. Samo „wybijanie” zasobów porównać można do wybijania monet. Sam stempel, który do tego nam służy, gwarantuje, że w zasadzie za każdym razem nasza moneta będzie taka sama jak poprzednia. Bardzo podobnie jest w przypadku samego wybijania itemów na platformie Enjin.
Bazując na samej ilości tokenów ENJ w naszym portfelu oraz także ilość maksymalna danego przedmiotu jaka znaleźć się może w grze, będziemy w stanie jak najbardziej wykonać określoną ściśle przez system samą liczbę zasobów.