Ostatni tydzień był niezwykle łaskawy dla Bitcoina, zanotowano bowiem wzrost jego wartości o około 13 procent w stosunku do ostatnich tygodni. Sytuacja ta sprawiła, że cena tej niezwykle popularnej i zarazem jednej z najstarszych kryptowalut znowu przekroczyła poziom 10 tysięcy USD. Jest to najwyższa kwota, jaką trzeba zapłacić za tę kryptowalutę od czerwca tego roku oraz jedną z najwyższych cen Bitcoina od sierpnia 2019. Tuur Demeester pełniący funkcję dyrektora IT w firmie Adamant Capital przewiduje jednak, że to nie koniec wzrostu cen, a za Bitcoina już wkrótce będzie trzeba zapłacić nawet 50 tysięcy dolarów.

Cena Bitcoina wkrótce wzrośnie nawet do 100 tys. dolarów

Tuur Demeester odpowiedzialny za stan, rozwój oraz wdrożenia najnowszych technologii informacyjnych w Adamant Capital niezwykle wnikliwie przygląda się notowaniom giełdowym i jest przekonany, że to nie koniec dobrej passy i już wkrótce Bitcoina czeka ogromny przełom. W jednej z wypowiedzi na temat tej kryptowaluty przyznał, że zawsze istnieje możliwość, że się myli jednak jest pewien coraz wyższej ceny Bitcoina. Dodał również, że według jego wyliczeń trendowi wzrostowemu ulegnąć mogą również inne z internetowych kryptowalut, tzw. altów.

Zdaniem Tuuta Demeestera Bitcoin wkrótce osiągnie cenę mieszczącą w przedziale między 50 a nawet 100 tysięcy dolarów za wyłącznie jedną monetę.Jego zdaniem powodem takiego stanu rzeczy  jest masowy dodruk tradycyjnej waluty przez banki centralne i instytucjonalna adopcja kryptowaluty. Gdybania te mogłyby zostać uznane za czcze pragnienia, gdyby nie chodziło o przepowiednie Demeestera. Nie jest to, bowiem zwykły ktyptowalutowy „analityk” czy tez całkowity laik, który próbuje przepowiedzieć przyszłość giełdy.  Tuur Demeester inwestuje w ten rodzaj pieniędzy od bardzo dawna a swoje pierwsze Bitcoiny zakupił w czasach, gdy kosztowały one jedynie 5 dolarów za monetę. Dodatkowo mężczyzna niezwykle trafnie przewidział ostatnią sytuację, kiedy to wraz z pęknięciem bańki w 2017 roku cena Bitcoina drastycznie spadła do 3200 dolarów za monetę.

Czy Bitcoinowi uda się utrzymać tendencję wzrostową?

Przyglądając się historii cen Bitcoina łatwo zauważyć, że kwota, jaką trzeba było zapłacić za tę kryptowalutę w przeszłości przekroczyła już trzy horyzontalne opory. Pierwszym z nich była zawrotna kwota 9450 dolarów, która szybko wzrosła do 9700 dolarów aż osiągnęła w końcu zaporową kwotę 10000 dolarów. T właśnie te historyczne wzrosty sprawiły, że cena Bitcoina jest najwyższa od początku czerwca tego roku. Dalsze utrzymanie się tego trendu może spowodować, że już niedługo ta najstarsza kryptowaluta osiągnie cenę nawet 10400 dolarów. Z kolei dłuższe utrzymanie się takiego wzrostu może otworzyć Bitcoinowi drogę do ceny wynoszącej nawet 13000 dolarów.

Jak widać ciągła tendencja wzrostowa cen może faktycznie potwierdzić wersję Tuura Demeestra. Coraz bardziej możliwe wydaje się przekroczenie cen Bitcoina magicznej granicy 50 tys. dolarów. Czy tak się jednak stanie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

News powstał dzięki https://cryptoprofit.pl

Author

Write A Comment