Choć od rewolucji, jaką było pojawienie się kryptowalut, minęło trochę czasu i związane z tym działania inwestorów oraz celebrytów próbujących swoich sił w rynku walut internetowych wydaje się już nie tak intensywne jak kiedyś, to wciąż pojawiają się osoby, które nie mają pojęcia, czym są kryptowaluty. Jedną z nich jest J.K.Rowling. W swym poście na Twitterze poprosiła, o wytłumaczenie czym jest Bitcoin. Pomocny w tej materii okazał się nie kto inny jak sam Elon Musk. To także kolejny raz, gdy fani dokonań Muska mogli zapytać go o jego plany względem Bitcoina.

Rowling wkracza w świat Bitcoina

Pisarka, która jak wiadomo, zasłynęła powieściami o Harrym Poterrze, wyjaśniła w swoim poście, że nie ma pojęcia, czym jest Bitcoin i chciałaby zrozumieć to zagadnienie. Choć z pomocą przyszło jej wielu, to autorka nie ukrywała swej irytacji brakiem zrozumienia tematu. Rowling stwierdziła nawet, że prawdopodobnie nie będzie w stanie zrozumieć, czym są kryptowaluty bez konieczności zasięgnięcia specjalistycznej pomocy w tym zakresie. Nie ukrywała także, że całe „gromadzenie”, kwestia komputerów, ryzyka inwestycji oraz portfel walut internetowych to dla niej czarna magia. Swój udział, w dyskusji w pewnym momencie wziął Elon Musk, który odpowiedział, że jego zdaniem kryptowaluty, wyglądają znacznie solidniej od pieniędzy fiducjarnych.

Czy Musk ma rację?

Choć pod postem Rowling rozgorzała dyskusja, to po wzięciu w niej udziału przez Muska pojawiało się pytanie, czy Musk ma rację, pisząc o głównej kryptowalucie, jako bardzo stabilnej. W swoim tweecie Musk podzielił się swoją opinią na temat tego zagadnienia. Jego zdaniem banki centralne oraz rządy państw, które prowadzą „szeroką emisję walut”, powodują, że Bitcoin jest znacznie atrakcyjniejszą ofertą od walut FIAT.

Podobne wrażenie odniósł także inny pasjonat kryptowalut. Jimmy Song stwierdził, że opinia Muska ma potwierdzenie w rzeczywistości. Ten deweloper przyznał, że tylko w okresie kilku ostatnich tygodni, M2 USD wzrosło do 2,3 biliona. Prawdopodobnie jest to także obecnie najwyższy przyrost pieniędzy, jaki odnotowała historia.

Także w tym czasie odnotowano gwałtowny wzrost bilansu FED do poziomów powyżej 6,9 bln USD, co czyni go również najwyższym w historii. Takie sytuacje jasno pokazują jaką wartość mają obecnie kryptowlauty i cały ich rynek. Głownie poprzez brak  określonej z góry ceny oraz centralnego systemu zarządzania, który w ten sposób nie jest podatny na żadne wpływy.

Bitcoin, a Elon Musk

Tweet Muska to kolejna okazja, w której wypowiedział się on pozytywnie na temat walut internetowych. W roku 2019 przy okazji rozmowy w ARK Invest Musk odniósł się do struktury Bitcoina, którą nazwał „całkiem genialną”. Zauważył także, że obecnie rola kryptowalut będzie wzrastać, gdyż pieniądz papierowy powoli zanika i jest zastępowany przez pieniędze cyfrowe. Musk nie jest jednak wielkim inwestorem Bitcoina jeśli wierzyć jego zapewnieniom. Ma on ledwie 0,25 BTC, których nawet sam nie kupił, ale dostał w prezencie. Ich wartość to obecnie mniej więcej 2350 dolarów amerykańskich.

Wydawać się mogło, że niemożliwe by Musk miał tylko tyle w swoim portfelu kryptowalut. Podobnie myśli także społeczność Twittera, żywo komentująca wartośc jego portfela.

Author

Write A Comment