Jedna ze znanych przeglądarek internetowych funkcjonująca pod nazwą Opera zintegrowała właśnie portfel na waluty cyfrowe i nadała mu nazwę TRON. W efekcie tego działania 350 milionów użytkowników wspomnianej aplikacji będzie mogło zarówno wysyłać, jak i odbierać TRX. Dodatkowo będą oni mogli uzyskiwać akces do DAppsów TRON. W ten sposób TRON staje się właśnie trzecią cyfrową walutą włączoną do Opery.

Podjęta przez Operę decyzja o wsparciu sieci TRON zwiększy jego globalny akces do zdecentralizowanych aplikacji. Jakby było tego mało zagwarantuje również użytkownikom smartfonów dostęp do licznych aplikacji, które istnieją poza systemami iOS oraz Google Play Store. Warto mieć na uwadze fakt, że TRON jest nie tylko jedną z największych sieci kryptowalut, ale również wiedzie prym wśród sieci DAppsów. Obsługując zarówno liczne grono szeroko pojętych gier hazardowych, jak i aplikacji handlowych.

Idealne połączenie czyli Opera i TRON

Jak powszechnie wiadomo Opera to jedna z najbardziej liczących się firm z obszaru programowania. Zapewnia swoim odbiorcom wysoki poziom bezpieczeństwa, zachowania prywatności oraz wiele możliwości związanych z walutami cyfrowymi. I jak mówi Justin Sun, czyli CEO BitTorrent oraz protoplasta TRON idea, połączenia opierała się na założeniu, żeby najlepsza przeglądarka mogła aktywnie współdziałać największym blockchainem.

Jak zapewne wiedzą osoby zainteresowane Opera jest wiodącym propagatorem w zakresie prywatności swoich użytkowników oraz zwolennikiem idei Web3. W ramach przeglądarki znajdują się:

  • opcje bezpłatnego VPNa
  • blokowanie wyświetlania reklam
  • zintegrowany komunikator
  • tryb prywatny.

Wsparcie okazywane dla takich walut cyfrowych jak Ethereum, Bitcoina oraz TRON poprzez integrację portfela kryptowalutowego oraz sklep Opera DApps Store bardzo mocno wzmocniły jej wiarygodność na gruncie promowania prywatności użytkowników.

Opera jest pierwszą tak dużą przeglądarką internetową, która pokusiła się o zintegrowanie portfela kryptograficzny. Zapewniając w ten sposób odpowiedni sposób bezpieczeństwa w dokonywaniu płatności za pomocą walut cyfrowych w internecie. Warto mieć na uwadze fakt, że dotyczy to również jej mobilnej wersji. Portfel kryptowalut Opery obsługuje tokeny niewymienne w skrócie NFT między innymi Crypto Kitties. Wersja przeglądarki dedykowana dla programistów obsługuje także wszelkie zasoby kryptograficzne.

Jak wszyscy wiemy TRON natomiast zajmuje się rozszerzaniem idei decentralizacji Internetu. Dokonuje tego między innymi poprzez zastosowanie technologii blockchain oraz zdecentralizowane aplikacje. Firma istniejąca od września 2017 roku przez osiągnęła już liczne sukcesy między innymi w maju 2018 uruchomiła MainNet.

Oko w oko z Warrenem Buffettem

O CEO opisanego powyżej projektu zrobiło się głośno kilka miesięcy temu, kiedy to na skutek brania czynnego udziału w licytacji wygrał lunch z Warrenem Buffettem. Justin Sun chce w trakcie spotkania podjąć próbę przekonania swojego rozmówcy do idei walut cyfrowych. Bo jak powszechnie wiadomo Warren Buffett jest ich ogromnym przeciwnikiem. Jak myślicie czy uda mu się odnieść sukces na tym gruncie?

Author

Write A Comment