Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalut. Tuż po Bitcoinie. Stworzona ona została przede wszystkim z dużym nastawieniem na developerów. Dopiero później jako środek, który był wykorzystywany do kupna jak i także do sprzedaży. Jest w niej bardzo duży potencjał. Zatem gdy się zastanawiamy – jak kupić Ethereum i dlaczego powinniśmy to zrobić, to jak najbardziej trafiliśmy we właściwe miejsce.

Szybki przegląd – jak kupić Ethereum?

Podobnie w zasadzie jak wszystkie kryptowaluty, nauczenie się, jak dokładnie kupić Ethereum, jednak wymaga pewnych przygotowań, które pomogą zarówno kupować jak i także przechowywać monety. Co powinniśmy zatem zrobić krok po kroku?

1. Należy stworzyć portfel Ethereum

2. Wybieramy zakupową platformę zakupową, z której chcemy skorzystać: brokerzy kryptowalut, bezpośredni handel czy też handlowe platformy jak Kraken

3. Potwierdzenie swojej tożsamości na platformie wybranej

4. Należy wybrać oraz ustawić metodę płatności, taką jak karta debetowa, VISA czy też PayPal

Wiemy już jak dokładnie – krok po kroku kupić Ethereum.

Czym jest Ethereum?

Ethereum uruchomione zostało w lipcu w roku 2015. Był to operacyjny system oraz rozproszona obliczeniowa platforma. Oparty na identycznym modelu blockchain co Bitcoin. Ethereum tę technologię wykorzystuje do tworzenia umów inteligentnych, które nam ułatwiają zawieranie transakcji wiarygodnych bez kompletnego udziału osób trzecich. Vitalik Buterin (jeden z założycieli) powiedział, że Ethereum ma głównie służyć przede wszystkim do samej budowy zdecentralizowanych aplikacji właśnie poprzez technologię – blockchain.

ETH (Ether), kryptowaluta Ethereum, działa jako publiczna księga, która rejestruje transakcje na stałe w swoim blokowym łańcuchu. Gdy się uczymy, jak poprawnie kupić Ethereum, pamiętajmy że w rzeczywistości zamiast Ethereum jako kryptowaluty, kupujemy jej token – Ether (ETH).

Tym, co Ethereum odróżnia od innych kryptowalut, jest właśnie to, że działa on tylko i wyłącznie w inflacyjnej skali, która jest bardzo podobna do zwykłych walut. Zatem jeśli myślimy na poważnie o inwestowaniu w kryptowaluty i chcesz wiedzieć jak kupić ETH, to może to być naprawdę świetne rozwiązanie.

Konfigurowanie portfela do bezpośredniego zakupu Ethereum

W przypadku każdej pracy online, czy jako osoba wykonująca dla firmy zlecenia czy też inwestująca w daną kryptowalutę, musimy mieć pewność, że wymiana pieniędzy jest jak najbardziej bezpieczna. Priorytetem w biznesie, który jest związany z Ethereum jest stworzenie właśnie portfela online. W nim umieszczamy swoją walutę i o swoje bezpieczeństwo możemy być absolutnie spokojni.

MyEtherWallet oraz Coinbase to portfele online niesamowicie popularne. Możemy nawet portfel ethernetowy zarejestrować poprzez internetową stronę Ethereum. Gdy założymy już swój portfel oraz nauczymy jak kupić Ethereum bezpośrednio poprzez wymianę, wszelkie zakupy będziemy mogli przenieść bezpiecznie do swojego portfela. Nie jest to wcale trudne.

Author

Write A Comment