W sieci znajdziemy poradnik zaktualizowany jednego z portfeli najpopularniejszych dla sieci Ethereum. Zmieniony został wygląd, interfejs platformy jak i także nastąpiło rozczłonkowanie spółki. Wszystko to miało miejsce w ubiegłym roku. Warto dowiedzieć się czym jest MyCrypto oraz MyEtherWallet oraz jak z nich dokładnie korzystać? Dobrą wiadomością jest fakt, że portfel ten jest bardzo bezpieczny.

Kiedy powstał portfel dla Ethereum?

MyEtherWallet to portfel, który powstał w roku 2015. Był to jeden z pierwszych portfeli z interfejsem graficznym użytkownika dla sieci Ethereum. Został założony przez Taylor Monahan oraz Kosala Hemachandra.

Projekt początkowo powstał wyłącznie dla zabawy.Jednak razem z nadciągającą falą popularyzacji kryptowalut w przedziale lat 2016-2018 przybrał jednak ogromne rozmiary. Z tego zrobił się już prawdziwy biznes. W pewnym momencie zaczął się rozchodzić dokładnie w dwie bardzo różne strony. Właściwie to Taylor chciała zupełnie czegoś innego. W związku z tym nikogo o tym nie powiadamiając zmieniła adres na koncie twitterowym MEW na MyCrypto. Czynność ta odbiła się echem i to niebywałym wśród społeczności. Społeczność poczuła się oszukana.

Wybryk ten spowodował brak zaufania do projektu Taylor, która pomimo wszystko go uruchomiła w 2018 roku w maju. Musimy także dodać, że MyCrypto działa w sposób identyczny jak MEW. Jednak większość użytkowników pozostawała wciąż przy tym drugim rozwiązaniu.

Bezpieczeństwo

Blockchain oraz kryptowaluty pozwoliły wreszcie wziąć odpowiedzialność pełną za wszelkie swoje finanse. To właśnie my kontrolujemy w pełni nasze fundusze, kompletnie bez żadnych banków, pośredników czy też instytucji. Jednak na pewno potrzebujemy rozwiązań takich jak MyEtherWallet. Są one furtką do łatwej, prostej oraz także intuicyjnej obsługi blockchaina, a w tym przypadku Ethereum.

MyEtherWallet jest portfelem, który pomaga nam w przechowywaniu swoich kryptowalut. Bez najmniejszego problemu je wyślemy, skorzystamy z aplikacji zdecentralizowanych czy też wykonamy tak zwany swap. Chodzi o wymianę bezpośrednią tokena na walutę fiat czy też na inny token. Jednak pierwszą rzeczą, nad którą się powinniśmy pochylić to na pewno bezpieczeństwo, które niewątpliwie jest największą zaletą tego właśnie portfela.

Sieć MEW poprzez sieć P2P komunikuje się. Nie posiada jednak serwerów centralnych ani też żadnych baz danych, które kumulują nasze prywatne klucze oraz hasła. We wszystkim tym działa online oraz przeglądarkowo. Skąd mamy pewność o tym wszystkim? Jest to naprawdę słuszne pytanie. Otóż z GitHuba, która w pełni jest otwarto źródłowa, a jej bezpieczeństwo jest nadzorowane w istocie przez społeczność.

Wydawać by się mogło to wszystko niezmiernie skomplikowane. Jednak gdy zapoznamy się szczegółowo z poradnikiem, to wszystko okaże się zrozumiałe. Musimy nabyć troszkę wiedzy i naprawdę wszystko będzie bardziej jasne. Skoro chcemy się tym bawić, to powinniśmy poświęcić troszkę czasu na zapoznanie się z tym wszystkim.

Author

Write A Comment