Nieziemski gigant z krzemowej doliny, który jako jeden z pierwszych jak najbardziej akceptował w Bitcoinach płatności. Microsoft właśnie rozpoczyna testy swojej świetnej tajnej platformy, która jak najbardziej została po to stworzona, aby pomóc w tworzeniu przedsiębiorstwom ich własnych tokenów Ethereum. Jak na razie z tej usługi skorzystało kilka podmiotów, w kolejne jednak czekają również tacy rynkowi potentaci jak chociażby General Electric, którzy mają ochotę na rozpowszechnienie oraz spopularyzowanie dokładnie Azure Blockchain Tokens.

Azure Blockchain Token w testowej wersji – spróbujmy stworzyć swoje własne tokeny Ethereum

Microsoft na początku nowego tygodnia zaprezentował – Azure Blockchain Tokens. Gdy ktoś jest zainteresowany szczegółami projektu, to na pewno warto wejść na stronę internetową spółki oraz także do zaglądnięcia serwisu YouTube gdzie zostały umieszczone szeregi nowych materiałów, które wyjaśniają specyfikę platformy.

Azure Blockchain Tokens Preview sprawia tak naprawdę, że wdrażanie oraz zarządzanie tokenami standardowymi jest dużo łatwiejsze, a niżeli kiedykolwiek wcześniej. Jest zbudowany on w oparciu o opracowane standardy przez – Token Taxonomy Initiative, konsorcjum otwarte liderów w branży blockchain. Powinniśmy używać tokenów właśnie w sieci blockchain w Azure. Należy wybierać z zestawu szablonów zgodnych z samą inicjatywą, która opracowana została przez firmę Microsoft oraz jej partnerów. Co ciekawe ten zestaw wciąż rośnie. Tego rodzaju wyjaśnienia z pewnością znajdziemy na stronie projektu.

W sam skład TTI, a więc Token Taxonomy Initative wchodzi cały szereg dużych jak i także popularnych technologicznych spółek oraz spółek konsultingowych takich jak na przykład Intel, IBM, R3 czy też EY. Obok nich projekt jest współtworzony również przez inwestycyjne banki. Mowa tutaj o takich bankach jak Santander, ING czy też JP Morgan. Użytkownicy, którzy się zapisują do testowej wersji zapoznają się także z bardzo szybkim, ponieważ jedynie pięciominutowym samouczkiem. Po tym okresie czasu są już jak najbardziej gotowi do tworzenia, kompilowania oraz także użytkowania tokenów, które są oparte na standardzie dokładnie ERC20.

Podsumowanie

Co jak co, ale na pewno Azure Blockchain Token jest platformą niezwykle ciekawą, która zainteresuje wiele osób. Już w testowej wersji nas zaskakuje pod każdym względem. Dzięki platformie tej samo zarządzanie wydaje się o wiele, wiele łatwiejsze. Docenia to w zasadzie każdy użytkownik. Zarówno użytkownik mocno zaawansowany jak i także taki, który dopiero co rozpoczyna swoją przygodę z kryptowalutami. Powinniśmy to mieć na uwadze. Zawsze możemy poczytać o danej platformie, zapoznać się z jej wadami oraz zaletami, a do tego zapoznać się ze wszelkimi instrukcjami. Wiele użytkowników decyduje się oglądanie poradników w formie filmów wideo. Powinniśmy odnaleźć dla siebie najlepszą drogę, która będzie dla nas odpowiednia.
Author

Write A Comment