Bancor ujawnił, że w grudniu, zaraz po zaplanowanej aktualizacji sieci, nadejdzie airdrop ethereum o wartości zbliżonej do 2.6 mln dolarów amerykańskich. Akcja ma potrwać dwa tygodnie, a ponadto giełda podała również do wiadomości publicznej kilka szczegółów dotyczących całego wydarzenia. Przede wszystkim tego, dlaczego się ono odbędzie i jak to wszystko ma wyglądać.

Giełda Bancor i liquidity pools

Działanie giełdy Bancor wygląda podobnie, jak ma to miejsce w wypadku giełd zdecentralizowanych, na których użytkownicy mają możliwość sprzedawania sobie walut bez pośrednictwa, tzn. z konta na konto. Jedyną różnicą jest to, że Bancor jednak odgrywa większą rolę od giełd zdecentralizowanych w utrzymaniu sieci.

Ma to wpływ na obniżenie płynności na giełdzie i aby temu przeciwdziałać, Bancor posiada mechanizm tworzący pule monet, nazywane liquidity pools. W ramach tych pul użytkownicy mogą kopać waluty. Giełda ma także jeszcze inny innowacyjny mechanizm, o którym można przeczytać w innym artykule.

Airdrop Ethereum (BNTETH)

Sieć zamierza wprowadzić zmianę jeszcze w tym roku i będzie ona miała za zadanie wpłynąć na działanie negatywnego tokenu Bancor BNT. Obecnie aż 10% każdego tokena BNT jest zabezpieczone przez eter (ETH), a dzięki zastosowaniu inteligentnych kontaktów jest ono w tej chwili niedostępne. Bancor mógłby zablokować eter, czyniąc go bezużytecznym, ale woli, aby jego użytkownicy mogli swój eter używać.

Właśnie dlatego Bancor organizuje aidrop reprezentowanego przez siebie tokena. Co ważne, jest wspierany zarówno przez ten eter, jak i BNT, w udziałach 50:50 procent. Nowy token uzyska również nową nazwę BNTETH.

Token BNTETH będzie miał również w sieci Bancor bardzo ważną funkcję. Otóż użytkownicy będą mogli za jego pomocą tworzyć wspomniane wyżej pule płynności (liquidity pools) i będzie to można robić w taki sposób, jakby tworzyło się własne mikrogiełdy.

Tokeny BNTETH zostaną rozdzielone. Odbędzie się to na zasadzie proporcjonalnego stanu posiadania tokenów BNT na dni obejmujące całą akcję.. Bancor liczy, że tym sposobem uruchomi przynajmniej 60 tysięcy nowych dostawców płynności w sieci Bancor, a to z kolei wspomoże sieć w utrzymaniu jej dobrej kondycji.

Nie jest to przy tym jedyna korzyść czekająca użytkowników. Dodatkowo otrzymują oni również część z opłat z transakcji pobieranych przez Bancor, o ile odbywa się to właśnie z wykorzystaniem eteru na Bancor. Jednakże, jak napisał na Twitterze Nate Hindman z Bancor: „Upowszechnianie pierwszej w swoim rodzaju technologii nie jest łatwe” i ma to związek z tym, że cała akcja zadziała jedynie wówczas, gdy pracownikom Bancor uda się ogarnięcie coraz to bardziej złożonej natury produktu.

Jest to na dziś nowy news i tak naprawdę nie wiadomo, co sądzą o tym wszystkim internauci, a szczególnie zainteresowani inwestycjami w tym rejonie. Czy takie przedsięwzięcie ma sens? Czy airdrop ethereum to dobry pomysł w wydaniu Bancor? Pytając z polska: „A na co to komu?”

Author

Write A Comment