Zgodnie z prasowym komunikatem, który został wydany przez BusinessWider oddział islandzki IKEA udział wziął w transakcji publicznej, która została przeprowadzona właśnie w sieci Ethereum. W ten właśnie sposób przy pomocy umówi inteligentnych oraz pieniądza elektronicznego pieniądza zrealizowano zamówienie od sklepu lokalnego Nordic Store.

Szczegóły transakcji

Z informacji opublikowanych wynika, że operacja ta przeprowadzona została właśnie dzięki platformie, która została udostępniona przez firmę Tradeshift. Sklep o nazwie Nordic Store kupił od oddziału IKEA towary, a w kolejnym kroku przy pomocy stokenizoanej przez firmę o nazwie Monerium islandzkiej korony rozliczył daną e-fakturę. Ten pilotaż stał się na świecie pierwszą transakcją, która pokazywała, że pieniądz regulowany przez rząd gotowy jest w pełni, aby wkroczyć do nurtu głównego.

Stefan Arnason, który jest dyrektorem do spraw finansów w oddziale islandzkim IKEA stwierdził, że finansowy programowalny łańcuch, w którym handlowi partnerzy mogą łączyć wszelkie przepływy informacji razem z pieniężnymi przepływami poprzez umowy inteligentne, znacznie zrewolucjonizuje sam sposób interakcji wszelkich dostawców z klientami.

Elektroniczny pieniądz na blockchainie jak i także jego zalety

Zdaniem Sveinna Valfellsa – generalnego dyrektora Monerium w przeciwieństwie do samych kryptowalut, elektroniczny pieniądz jest bezpieczną jak i także regulowaną w pełni alternatywą cyfrowa dla gotówki. Przy tym także podkreślił, że jego wykorzystywanie w umowach inteligentnych zwiastuje nic innego jak nową kategorię płatności.

Sveinn Valfells dodał także, że Monerium jako pierwsza w zasadzie firma autoryzowana do samej emisji elektronicznego pieniądza na blockchainie pokazać mogła, że rozwiązania tego typu za sobą niosą cały szereg zalet właśnie dla transakcji B2B.

Poza tym faktury inteligentne pozwalają na dostarczanie automatyczne kredytów zarówno dla firm małych jak i także dużych. Według prasowego komunikatu wykorzystanie Tradeshift bezpośrednio do połączenia przepływu informacji z elektronicznymi pieniędzmi zapewnia jak najbardziej podstawy dla usług finansowych programowalnych. Musimy także podkreślić, że stokenizowana islandzka korona nie jest w żadnym wypadku kryptowalutą.

IKEA oraz jej zaangażowanie w całkiem nowej technologie

Musimy jak najbardziej przypomnieć, że bieżącego roku w marcu badawcze laboratorium jak i także laboratorium projektowe, które należy do firmy IKEA współpracę rozpoczęło z ekspertami do spraw blockchaina, aby udowodnić, że samo połączenie tejże technologii ze źródłami odnawialnymi energii uczynić je może naprawdę bardziej dostępnymi. Uwaga została skupiona wokół samej słonecznej energii. Ten model w przyszłości umożliwić ma ludziom kupno energii od razu od producenta. Bezpośredni handel ma za zadanie znacznie obniżyć same koszty transakcji. Wówczas podkreślono, że projekt ten stanowił samą odpowiedź na systemy energetyczne bardziej scentralizowane. One niestety wciąż działają zbyt wolno.

Author

Write A Comment