Forum

lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Konsolidacja ceny bitcoin możesprawić na ethereum na 30-procentowy wzrost.

Dominacja Bitcoin (BTC) utrzymuje się na wysokim poziomie 66,3%, podobnie jak ilość uwagi, jaką handlowcy poświęcają działaniom cenowym dotyczącym największych aktywów cyfrowych.

W zeszłym tygodniu przejście z 7.800 dolarów do 8.850 dolarów będzie miało dalszych inwestorów, a nadzieja na przełamanie powyżej 10.000 dolarów może odwrócić uwagę niektórych traderów od zauważenia przebudzenia, które miało miejsce z wieloma altcoins.

Jak donosi Cointelegraph, rosnąca liczba altcoins odnotowała imponujące zyski w miarę konsolidacji Bitcoin i wydaje się, że tendencja ta będzie się utrzymywać. Dla niektórych traderów jest to mile widziana zmiana wydarzeń.

Wielomiesięczna konsolidacja Bitcoin w gigantycznym, opadającym klinie doprowadziła do tego, że altcoinowie przeciwstawiali się wspólnej logice tradera, a większość altcoinów nadal spadała do nowych niżów, a nie do rajdów.

Prawdopodobnym wyjaśnieniem tego scenariusza jest to, że:

Wielu traderów nadal paliło palce próbując zajmować pozycje altcoin przez cały 2018 rok.
Wartość altcoins gwałtownie spadła, ponieważ Bitcoin przesunął się parabolicznie z 4000 dolarów do 13 800 dolarów.
Altcoin kontynuował spadek wartości w miarę jak Bitcoin konsolidował się od 26 czerwca do 22 września, a traderzy niechętnie zajmowali pozycje w altcoinach, ponieważ poprzednie cykle rynkowe pokazały, że silne ruchy z Bitcoin doprowadziły do spadku cen altcoin. To samo miało miejsce, gdy cena Bitcoin spadła.
Wydaje się, że ostatni spadek z 10.300 dolarów do wielomiesięcznego poziomu 7.700 dolarów posłużył jako sygnał do inwestowania w altcoiny. Niektórzy traderzy znaleźli dowody potwierdzające porównanie frakcji Bitcoin i altcoin w celu zidentyfikowania wzorców bottomingowych i możliwości przyszłych rajdów.

Inni przypominają rok 2018, kiedy to Bitcoin handlował w przedziale 6 tys. dolarów przez wiele miesięcy, po czym w listopadzie spadł do 3.200 USD, kiedy to miał miejsce twardy widelec Bitcoin Cash.

Ostatnia akcja cenowa Bitcoin w przedziale od $10k do $9k mogła doprowadzić niektórych traderów do przewidzenia, że spadek poniżej $8,000 może ostatecznie przywrócić aktywa cyfrowe do przedziału $6k.

Podczas gdy to jeszcze nie nastąpiło, spadek z 10.300 dolarów do 7.800 dolarów dał inwestorom wystarczająco dużo pewności, aby rozpocząć zajmowanie pozycji w altcoins.