Forum

lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Ethereum Futures: Następny duży instrument pochodny do trafienia na rynek?

Amerykańska Komisja Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) nie zakopała Ether, lecz uregulowała tę kwestię. Takie było przesłanie zaczerpnięte z uwag Heath Tarbert ze sceny ze szczytu wszystkich rynków w Yahoo Finance w Nowym Jorku 10 października, co może mieć poważne konsekwencje dla przemysłu kryptograficznego i łańcuchowego. Kontynuował:

"Jako przewodniczący CFTC uważam, że eter jest towarem, a zatem będzie regulowany przez CEA. I zgaduję, że w niedalekiej przyszłości zobaczycie kontrakty terminowe związane z siecią Ether i inne instrumenty pochodne, które mogą być przedmiotem obrotu".

Ether (ETH) - rodzima waluta kryptograficzna ekosystemu Ethereum - jest publiczną, otwartoźródłową, blokową platformą opartą na łańcuchu, która zawiera inteligentne kontrakty. Jako towar, sieć Ether byłaby regulowana w Stanach Zjednoczonych przez CFTC; gdyby okazało się, że jest to inwestycja, w przeciwieństwie do tego, byłaby regulowana przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Dlatego też znaczenie ma definicja, zgodnie z którą Bitcoin (BTC) jest również towarem w opinii amerykańskich organów regulacyjnych. Perianne Boring, prezes Izby Handlu Cyfrowego, powiedziała Cointelegraph, że wypowiedź przewodniczącego była "niezwykle ważna", dodając:

"Wskazówka od prezesa Tarberta, że instrumenty pochodne ETH mogą zostać wkrótce wprowadzone, jest oznaką dojrzałości rynkowej i zachęcającym krokiem naprzód w rozpoznawaniu korzyści płynących z aktywów cyfrowych w tym kraju.

Może być za wcześnie, aby ocenić, kiedy pierwszy produkt kontraktów terminowych Ether trafi na rynek. "W tym czasie CME Group nie planuje wprowadzenia dodatkowych kontraktów terminowych na waluty kryptograficzne", w tym kontraktów terminowych Ether, rzecznik właściciela giełdy handlowej w Chicago (CME) - największego gracza na rynku kontraktów terminowych Bitcoin - powiedział Cointelegraph, dodając:

"Obecnie skupiamy się na wprowadzeniu opcji na kontrakty terminowe na CME na bitcoin w I kwartale 2020 r.".