Ether, to kryptowaluta platformy od kreowania tak zwanych smart kontraktów Ethereum. Ona właśnie odnotowała najdłuższą tak zwaną mini-hossę na wykresie od prawie że czterech mięsięcy.

Druga co do samej wielkości kryptowaluta na świecie pod samym względem wartości rynkowej wzrosła kapitalizacja o 3,9, 1, 3,5 oraz 6,2 procent odpowiednio w dni taki jak w sobotę, niedzielę, poniedziałek czy też wtorek, zgodnie ze wszelkimi danymi CoinMarketCap. Obecnie w ciągu doby spadła mniej więcej o 2,5 procenta. Pomimo wszystko ten szlak pięciodniowy zwycięstw jest tego typu okresem do samego końca maja, jak widać właśnie na wykresie etheru.

Ethereum kurs

Eter odnotował zyski umiarkowane przez kolejnych pięć dni, dokładnie od 23 maja do 27 maja. Kryptowaluta osiągnęła dokładnie najwyższy poziom 364 USD dokładnie w dniu 26 czerwca, a po tym spadła do 167 USD pod koniec miesiąca sierpnia.

Ostatni zwycięski pięciodniowy bieg jest wsparty wzrostem handlowych wolumenów i oznacza odwrócenie spadkowego trendu obserwowanego w okresie miesiąca lipca i sierpnia.

Powyższe na pewno są mocnym argumentem na to, aby sądzić, że wycofanie się kursu, teraz widoczne na giełdach, może być tylko i wyłącznie zjawiskiem krótkotrwałym. Podczas pisania tychże słów ETH/USD kosztuje około 209 USD.

Pomimo jednak niewielkiej korekty, ether rośnie nadal o mniej więcej 16 procent w skali dokładnie siedmiu dni. Tymczasem z kolei bitcoin, kryptowaluta największa, spadł o 3,1 procent.

Altcoiny

Wydajność pozytywna ether na wykresie bardzo dobrze wróży pozostałym alternatywnym kryptowalutom. Chodzi o takie “alty” jak właśnie IOTA, XRP czy też Tron. Wszystkie powyższe odnotowują wzrosty. Są to odpowiedni 17,19 oraz 15 procent, podczas gdy taka kryptowaluta jak XLM rośnie aż o dokładnie 46%.

Czy zatem nas czeka sezon na altcoiny? Tutaj akurat zdania są podzielone i to mocno. Wątpliwie jest, aby nowa bańka na walutach cyfrowych była możliwie całkowicie bez bitcoina. Dzisiaj kapitalizacja tego drugiego już w skali całego rynku obejmuje mniej więcej jakieś siedemdziesiąt procent. Jednak realny jest wystrzał kursu kryptowaluty najstarszej, a razem z nim skok wszelkich wycen “altów”.

O sytuacji obecnej na rynku kryptowalut w swoim programie mówił nasz kolega redakcyjny Arkadiusz Jóźwiak. Pomimo tego, że jeszcze nie tak dawno wskazywał, że korelacja pomiędzy najstarszą z wirtualnych walut a popularnymi altoinami była duża niezwykle, to na przestrzeni dni ostatnich ta zależność naprawdę się znacząco zatarła i w obecnej chwili można dostrzec, że to właśnie altcoiny popularne wykazują zdecydowanie większą samą zmienność od popularnego BTC. Przez naprawdę wiele tygodni Bitcoin jak najbardziej przewodził rynkowi kryptowalut jak i także kierunek zmiany jego ceny determinowały właśnie kierunek wszelkich zmian altcoinów. Chodziło zarówno o wzrost czy też spadek zmiany. Wszystko to było naprawdę niesamowicie ważne i ma wpływ na to co nas otacza każdego dnia.

Author

Write A Comment