Etherscan.io dostarcza nam na bieżąco danych statystycznych. Z najnowszych badań dowiadujemy się, że wykorzystanie sieci ETH już wzrosło o ponad dziewięćdziesiąt procent. Może to nieść za sobą poważne konsekwencje. Doprowadzić to także można do wzrostu znacznego transakcyjnych opłat. To wszystko właśnie sprawiło, że Samson Mow, który jest szefem do spraw strategii w Blockstream – deweloperskiej firmie, która działa w branży właśnie technologii blockchain – opisał on Ethereum jako “ślepy technologiczny zaułek”.

Czy Ethereum umiera? Prawda czy też nie?

W zasadzie to już w tygodniu ubiegłym niejaki Vitalik Buterin wyraził obawy swoje, które dotyczą bezpośrednio skalowania sieci ETH. Współzałożyciel Ethereum zauważył, że same koszty przetwarzania transakcji, które są przeprowadzane w tokenie cyfrowym Ether właśnie na bazowych blocchainie stać się mogą dla niektórych użytkowników zbyt drogie.

Przyznał on także, że razem ze wzrostem wykorzystania, koszty transakcji również mogą podążyć właśnie w tym samym kierunki. W konsekwencji może to sprawić, że użytkownicy korporacyjny potencjalni się zniechęcą do wykorzystania Ethereum.

Samson Mow jest w zasadzie krytykiem nieugiętym ETH. Przyznał on, że Ethereum jest technologicznym ślepym zaułkiem. Im się go więcej używa, tym on szybciej umiera. Jednak na całe szczęście USDT jest także dostępny na #LiquidNetwork, który jest z kolei bardziej skalowalny i pozwoli później na tworzenie tak zwanej Lightning Network dla takich aktywów jak Tether. Jako strategiczny dyrektor Blockstream nazwał bezpośrednio projekt Buterina serię nazw poniżających, w tym niepraktyczną najbardziej rzeczą na rynku. Do tego doszły także określenia jak scentralizowany AF czy też jak projekt naukowy.

Fundacja Ethereum na rozwój sieci przeznacza ponad dwa miliony USD

Środki, które są przeznaczane na rozwój sieci są naprawdę ogromne. Dla wielu osób są to wręcz niewiarygodne kwoty. Miliony dolarów na każdej osobie zrobią ogromne wrażenie. Co do tego nikt nie ma nawet najmniejszych wątpliwości. Powinniśmy zapoznać się z tym wszystkim nieco bliżej. Wiemy już doskonale, że fundacja o nazwie Ethereum ogłosiła, że na bezpośrednie finansowanie rozwoju Ethereum 2.0 przekazanych zostanie grubo ponad 2,46 miliona dolarów. Środki te bezpośrednio zostaną przeznaczone na bezpośrednie rozwiązanie problemów z samą przepustowością danej sieci. Wiele osób zgodnie uważa, że zmiana, które mają zajść bezpośrednio w sieci, mogą się odbić pozytywnie na cenie samego token. Te nadzieje widać na przykład w ankiecie, która wcale nie tak dawno została przeprowadzona na Twitterze. Wyniki mówią same za siebie. Okazuje się, że ponad pięćdziesiąt procent ankietowanych uważa, że Ethereum przebije jeszcze taki poziom jak 1000 USD. Tylko około trzydzieści procent było całkiem innego zdania. Jak wynika z przeprowadzonej ankiety naprawdę wyniki są zdecydowanie z widoczną przewagą. Widoczne jest to w zasadzie na pierwszy rzut oka.

Author

Write A Comment