Ethereum jest platformą, która daje wiele różnych możliwości inwestowania. Miejsce to powstało w celu decentralizacji aplikacji. Jej walutą jest Ether, obecnie druga pod względem popularności krytptowaluta, zaraz po Bitcoinie. Jest to głównym powodem, dla którego warto zwrócić na nią uwagę, a zwłaszcza dowidzieć się, jak ją nabyć i od czego rozpocząć.

Wymiana na giełdzie – najłatwiejszym sposobem

Pierwszym krokiem powinno być odnalezienie giełdy kryptowalut, która akceptuje posiadane przez Ciebie waluty i sprzeda Ci za nie ETH. Sprawdź u nas – giełda Tokeneo jest platformą sprawdzonym i przygotowanym przez fachowców. Stworzona została dla tych, którzy chcą szybko i bezpiecznie kupić kryptowaluty. Zobacz tutaj, jeśli zależy Ci na bliższym poznaniu giełdy Tokeneo.

Na wybranej stronie znajdziesz wszystkie interesujące Cię informacje, sposoby płatności, aktualne kursy walut. Warto sprawdzić także koszty usług bankowych. Wszystko oczywiście zależy od wybranego przez Ciebie sposobu płatności.

Założenie konta na wybranej platformie będzie wiązało się z koniecznością weryfikacji tożsamości. Po jej dokonaniu oraz przelaniu środków pieniężnych kolej na następny krok – kupno Etherów.

Bitomaty – sposobem na zakup Etherów

Aby nabyć kryptowalutę ETH można także skorzystać z bankomatów kryptowalutowych. Mniejsze kwoty nie podlegają normom Anti – Money Laundering (AML) ani Know Your Client (KYC), jak ma to miejsce w przypadku transakcji na giełdzie, co jest uważane za jej wadę. W celu korzystania z bitomatów należy założyć portfel Ethereum. W Polsce funkcjonuje około 27 bankomatów obsługujących Ethery. Ich lista dostępna jest na stronie Coin ATM Radar. Jaki jest sposób ich działania? Posiadacz portfela Ethereum otrzymuje wygenerowany kod QR, który następnie zostanie zeskanowany przez maszynę. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w niej środków pieniężnych, za które chcemy nabyć wybraną walutę i wybieranie jej ilość. Żądana suma przekazywana jest do kilku godzin po dokonaniu transakcji.

Wymiana pozagiełdowa

Polega ona na przepływie walut za pośrednictwem platform zdecentralizowanych, na których spotykają się sprzedający i kupujący. Również tutaj nie obowiązują normy AML i KYC. Sposób ten posługuje się lokalnymi walutami i działa na zasadzie depozytu. W momencie, gdy kupujący decyduje się na jakąś ofertę, jego środki przepływają na konto depozytowe, następnie podczas rozmowy ze sprzedawcą omawiane są szczegóły transakcji i dokonywana jest samoczynna wymiana.

Decydując się na wymianę pozagiełdową, musisz upewnić się, czy wybrana przez Ciebie transakcja jest zgodna z lokalnie panującym prawem. Metoda ta ma wielu swoich zwolenników, z uwagi na anonimowość gwarantowaną przez klucz dostępu, który zostaje zniszczony po zakończeniu transakcji. W tym przypadku istnieje także możliwość spotkania się zainteresowanych, zwana w środowisku meet- up.

W jaki sposób założyć portfel Ethereum? Najważniejsze pytania.

• Jaką opcję portfela wybrać „full node”, czy „light client”? „Full node” wymaga pobrania Ethereum Blockccheina, „light client” nie, stąd druga opcja polecana jest początkującym użytkownikom. Przykładem platformy, na której można nabyć „light client”, jest MyEtherWallet;
• Jak zmniejszyć ryzyko kradzieży? W momencie, gdy kupujesz ETH na giełdzie, portfel załóż na innej platformie. To z pewnością zmniejszy ryzyko kradzieży;
• Na co warto zwrócić uwagę? Najważniejszą rzeczą jest klucz do portfela. Należy go pilnować, ponieważ stanowi on jedyny sposób dostępu do niego.

Ethereum – co każdy początkujący powinien wiedzieć?

Warto zwrócić uwagę na sposób logowania. Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem jest logowanie kilkuetapowe. Taka weryfikacja zwiększa bezpieczeństwo. W przypadku dokonywania transakcji nie ma możliwości jej cofnięcia, zwróć więc uwagę na poprawność wprowadzonych danych. Pozostała wiedza przyjdzie z czasem i doświadczeniem.

Author

Write A Comment