Bitcoin sposobem na ratunek

W ostatnim czasie udostępniono do wglądu opinii publicznej bilans Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych sporządzonego na dzień 24 kwietnia 2020 roku. Z przedstawionych informacji wynika, że na ten dzień bilans wynosił raptem 6 trylionów dolarów. Zostały one zagospodarowane na niesienie pomocy małym firmom, które zmagają się z następstwami pandemii. Sytuacja gospodarki oraz niska stopa bezrobocia doprowadziły do ukierunkowania rozmów w innym temacie. Skupiono uwagę na Bitcoinie, który jest niezależny od decyzji podejmowanych przez władze. Został ukazany jako rozwiązanie do problemów, z którymi zmaga się teraz cały świat.

Galopująca pandemia COVID-19 sprawiła, że banki zdecydowały o ograniczeniu płatności dokonywanych w sposób gotówkowych. Większość populacji na świecie z uwagi na ryzyko przenoszenia wirusa zaczęła o wiele częściej dokonywać płatności przy wykorzystaniu elektronicznych środków płatniczych. Bardziej świadome osoby rozpoczęły poszukiwanie alternatywnego rozwiązania. W ostatnim czasie znacząco wzrosło zainteresowanie kryptowalutami. Wykorzystywano ją nie tylko dokonywania płatności, ale przede wszystkim do bezpiecznej lokacji posiadanych oszczędności. Odnosi się to również do walut fiducjarnych.

Ankietowani zaczynają bardziej ufać Bitcoinowi niż bankom

The Tokenist przygotował branżowy raport, z którego wynika tendencja wzrostowa zaufania do Bitcoina. W badaniu wzięło udział 5000 osób, które pochodziły z 17 różnych krajów. Wynika również z niego fakt, że Bitcoin może poszczycić się wzrostem swojej popularności od 2017 roku. Wśród ankietowanych, aż 47% badanych wskazało, że w obecnej sytuacji o wiele bardziej ufają Bitcoinowi niż bankom. Spowodowane jest to również zmiennością aktywów posiadanych przez duże banki. Równolegle dochodzi do coraz większej popularności i profesjonalnego podejścia od strony cyfrowych walut. W bieżącym roku, Bitcoin może cieszyć się sławą jako środek w który najczęściej dokonywane są inwestycje.

W przeciwieństwie do Bitcoina, sektor bankowy otrzymuje wsparcie ze strony rządów i instytucji finansowych, co sprawia, że posiada stałą pozycję u większości społeczeństwa. Różnice w podejściu dostrzegalne są u osób z pokolenia lat 80′ i 90′ XX wieku. Są oni o wiele bardziej zaznajomieni z tematyką kryptowalut, dlatego traktują Bitcoina jako dobry sposób na inwestowanie środków i ciekawy kierunek w finansach. Spekulacje wskazują, że Bitcoin będzie miał większą kapitalizację, kiedy millenialsi będą dysponowali odpowiednim kapitałem.

Author

Write A Comment